CAPE TOWN, Južna Afrika – Tekma med nekdanjimi prvaki je prinesla dvoboj na uvodnem dnevu svetovnega prvenstva, Francija in Urugvaj pa sta remizirala z 0:0.

Tudi če so nekateri izmed najboljših zvezdnikov turnirja – Francoz Franck Ribery in Urugvajec Diego Forlan – pokazali bliske, je strah pred izgubo uvodne tekme zadušil oba prekrška.

Najnižja točka je bila, ko je bil urugvajski Nicolas Lodeiro izključen zaradi divjega izziva Bacaryja Sagne v 81. minuti zaradi drugega rumenega kartona.

Na koncu sta zgodnja zgrešitev Francoza Sidneya Govouja iz kratkega dosega in odlična obramba Urugvajca Fernanda Muslere pustila skupino A čim bolj odprto.

Tekma na stadionu Green Point, kjer je bilo razprodano 64.100 ljudi, je imela nekaj vznemirjenja in drame v uvodu med Južno Afriko in Mehiko pri Soccer Cityju z 1:1, a rezultat je vse štiri ekipe pustil izenačene z eno točko.

Skoraj lepih 0:0, je dejal francoski selektor Raymond Domenech. Toda rezultat je takšen, kot je.

Južna Afrika se bo naslednjič pomerila z Urugvajem v sredo, dan pred Francijo in Mehiko.

Na začetku dneva je Rafael Marquez na uvodni tekmi svetovnega prvenstva prislužil Mehiki remi z gostiteljem Južno Afriko z 1:1, potem ko je Siphiwe Tshabalala gostiteljici dal sanjski začetek.

Tshabalala je v 55. minuti zaključil dobro izpeljano potezo in začel divje slavje v Soccer Cityju.

Toda Južnoafričani so v 79. minuti pustili mehiškega branilca Marqueza odprtega, ta pa je z levega krila zbral žogo in izenačil gol.

Na tekmi Francija proti Urugvaju je Forlan dejal: Ni bilo veliko priložnosti za nobeno ekipo, nobena ekipa ni želela izkoristiti veliko priložnosti, je dejal Forlan. Bilo je zelo zapleteno. Vsa igra je bila enakovredna, sem si mislil.

Na 10 moških v zadnjih 9 minutah in 3 minute poškodbe, se je Urugvaj osredotočil na brcanje žoge stran od svojega kazenskega prostora in mreže. Toda tudi z močnim moškim Francija ni uspela najti zadetka.

Po zadnjem žvižgu so se Urugvajci objeli, veseli, da so pobegnili s točko, medtem ko je večina francoskih igralcev izgledala mračno, obsedena z razočaranjem zaradi izgubljene priložnosti.

Francoski trener Domenech je razočarano potegnil z roko in jih nato globoko pokopal v žepe, preden je šel stisniti roko urugvajskemu trenerju Oscarju Tabarezu.

Obe ekipi je zmotilo spolzko igrišče, zaradi katerega so globoke podaje skoraj nemogoče in celo japonski sodnik Yuichi Nishimmura v eni fazi ni bil prepričan, da se drži.

Francija je prevladovala v prvem polčasu, a njeno pomanjkanje piko na i je pokazalo pomanjkanje samozavesti, ki je dolgo vplivalo na prvaka iz leta 1998.

Varovati smo se morali pred nesrečnim števcem, je dejal Domenech.

Odlično delo Abouja Diabyja je postavilo Riberyja na levo stran in njegov natančen nizek križ je našel Govouja na sredini. Toda Govou žoge ni odbil domov, temveč jo je poslal daleč vstran.

Nekatere najboljše priložnosti Francije so prišle iz nizov, ki jih je običajno izkoristil Yoann Gourcuff. Na eni je vezist zavihtel prosti strel v bližnji kot, s čimer je Fernando Muslera odlično obranil.

Urugvaj, ki je osvojil naslov v letih 1930 in 1950, je včasih imel v svojem kazenskem prostoru vsaj sedem igralcev, da je vseboval osamljenega Francoza.

Očitno je želel dati svojemu izstopajočemu napadalnemu duetu Forlana in Luisa Suareza prostor za obrambo Francije. In v 17. minuti je prelisičil Bakarija Sagno in švignil mimo počasnega Williama Gallasa in vratarju Hugu Llorisu dal prvi preizkus. To je bila edina priložnost Urugvaja v prvem polčasu.

V 72. minuti je imel Forlan odprt strel s 15 metrov, poslal pa je le mimo.